Bieńkowska Stomatolog Ostrołęka
07-410 Ostrołęka, ul. Św. Rafała Kalinowskiego 1

Piaskowanie zębów – poznaj skuteczną metodę usunięcia przebarwień i osadów z zębów

Piaskowanie to zachowawczy zabieg pielęgnacyjny, który obok innych usług stomatologicznych, przeprowadzamy w naszym gabinecie dentystycznym. Poprawia higienę jamy ustnej, a tym samym zapobiega dalszemu rozwojowi próchnicy czy innych nieprawidłowości oraz powstawaniu groźnych chorób, jak parodontoza. Zabieg ten często wykonuje się po skalingu, czyli po usunięciu kamienia nazębnego. Po piaskowaniu zębów możliwa jest fluoryzacja w celu wzmocnienia szkliwa.

Poniżej opisaliśmy krok po kroku, z czym wiąże się piaskowanie zębów. W przypadku innych pytań – zapraszamy do kontaktu

Co to jest piaskowanie zębów?

Celem piaskowania zębów jest poprawa higieny jamy ustnej. To standardowa i powszechna procedura stomatologiczna, polegająca na usuwaniu powierzchniowych przebarwień i osadu z zębów. W tym celu wykorzystuje się wprowadzaną pod ciśnieniem wodę z substancją czyszczącą – drobinkami, zwanymi piaskiem stomatologicznym, co określa nazwę całego zabiegu. Piaskowanie skutecznie pomaga zachować zdrowy i promienny uśmiech na dłużej.

Na czym polega piaskowanie zębów?

Do zabiegu piaskowania wykorzystujemy tzw. piaskarkę, która usuwa przebarwienia i osad z części naddziąsłowej i poddziąsłowej zębów, a także z przestrzeni międzyzębowych i bruzd. Składniki piasku są bezpieczne – są na tyle mocne, aby usunąć nagromadzone osady z zębów, i jednocześnie na tyle delikatne, aby nie uszkodzić szkliwa. Do piaskowania wykorzystujemy drobinki wodorowęglanu sodu (czyli sody oczyszczonej) lub glicyny. Zabieg można powtarzać w przypadku ponownego pojawienia się przebarwień.

Czy piaskowanie zębów boli?

Piaskowanie zębów powinno być przeprowadzane profilaktycznie co najmniej raz w roku. Nieprzyjemny smak piasku to jedyna rzecz, na którą nasi pacjenci zwracają uwagę, podczas piaskowania zębów. Czy boli? – to pytanie jest nam bardzo często zadawane na samym początku. Uspokajamy – to stuprocentowo bezbolesny zabieg, który ma korzystny wpływ na jamę ustna i estetyczny wygląd zębów.

Efekty po piaskowaniu zębów

Co więc daje piaskowanie zębów? Bakterie rozwijające się przy płytce nazębnej mogą prowadzić do chorób przyzębia, destrukcji szkliwa, a także ubytków próchniczych. Zęby po piaskowaniu są pozbawione przebarwień i osadów, co ma wymiar estetyczny i profilaktyczny.

Czy piaskowanie wybiela zęby?

Nie, ale może wpłynąć na ich wybielanie. Zabieg piaskowania poleca się przed procedurą wybielania zębów w celu osiągnięcia najlepszych efektów wybielania.

Ile trwa piaskowanie zębów?

To szybki zabieg, który jest możliwy do przeprowadzenia nawet podczas rutynowych przeglądów profilaktycznych w naszym gabinecie – trwa około 20-30 minut.

Ile kosztuje piaskowanie zębów?

Ceny piaskowania w gabinetach dentystycznych są bardzo różne i zależą od jego renomy oraz doświadczenia osoby, która je wykonuje. W naszym gabinecie koszt ten wynosi 130 zł (stan na dzień 2021.11.18)

Gwarantujemy, że po poddaniu się temu prostemu, nieinwazyjnemu zabiegowi będziesz zadowolony z efektu i wyglądu swoich zębów!

Zobacz równierz:
Piaskowanie - Usuwanie kamienia nazębnego - Higienizacja

2023-04-19

Umów się na wizytę

Wypełnij formularz lub zadzwoń. Rejestracja: 29 764 95 09,
tel. komórkowy: 604 120 565. Przesłany formularz stanowi podstawę do kontaktu z Państwem w celu potwierdzenia wizyty.