Bieńkowska Stomatolog Ostrołęka
07-410 Ostrołęka, ul. Św. Rafała Kalinowskiego 1

Blog

Leczenie nadwrażliwości zębów Ostrołęka
2023-07-28
Nadwrażliwość zębów jest poważnym problemem, z którym zmaga się naprawdę wiele osób. Ważne, aby wiedzieć, że choroby nie można bagatelizować, najlepszym rozwiązaniem jest jak najszybsza konsultacja ze stomatologiem i rozpoczęcie odpowiedniego leczenia. Czym dokładnie jest nadwrażliwość, jak się objawia i w jaki sposób można ją leczyć?
Wybielanie zębów Ostrołęka
2023-07-25
Biel uśmiechu jest czymś, czego pożąda każdy z nas. Oczywiście nie dzieje się to bez powodu. Pięknie prezentujący się uśmiech jest podstawą naszej pewności siebie i pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę u innych…i u nas samych. Przebarwienia zębów stanowią częsty problem estetyczny a zabieg wybielania zębów jest najbardziej optymalną, zachowawczą opcją. W naszej poradni wykonujemy wybielanie nakładkowe ponieważ jest to bardzo skuteczna i mało agresywna a także najmniej bolesna metoda wybielania.
Piaskowanie - Usuwanie kamienia nazębnego - Higienizacja
2023-04-25
Złogi nazębne to miękki oraz twardy nalot, który regularnie odkłada się na powierzchni zębów i którego pozbywamy się regularnie myjąc zęby. Osady te stanowią jeden z głównych czynników ryzyka chorób przyzębia, zębów czy zapalenia dziąseł oraz szereg chorób ogólnoustrojowych. Wśród złogów nazębnych można wyróżnić złogi miękkie, które nie uległy jeszcze mineralizacji oraz twarde. Kamień nazębny to trwały osad na zębach. Ujawnia się w postaci ciemnych przebarwień pomiędzy zębami. W żaden sposób nie można się go pozbyć na własną rękę. Aby usunąć złogi nazębne należy wykonać profesjonalny zabieg oczyszczania zębów w gabinecie stomatologicznym. Kamień nazębny ma najczęściej bladożółty, żółty i brązowy, czarny (u palaczy) kolor. Najchętniej osadza się na zębach dolnych od strony języka, gdzie jest największy przepływ śliny w jamie ustnej oraz na trudnych do oczyszczenia policzkowych i językowych powierzchniach trzonowców.
Lakowanie zębów
2023-04-19
Lakowanie zębów, inaczej uszczelnianie bruzd jest zabiegiem profilaktycznym, polegającym na wypełnieniu szczelin i zagłębień występujących na powierzchniach żujących zębów, specjalną substancją światłoutwardzalną zwaną lakiem szczelinowym.
Piękny i zdrowy uśmiech – jak o niego zadbać?
2021-12-10
Zęby mogą być zarówno powodem do dumy, jak i bardzo dużych kompleksów. Powinniśmy zadbać o nie, wykorzystując dostępne możliwości. Nie wystarczy tylko szczotkowanie zębów, ale konieczne są także regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Niewyleczone zęby wiążą się z poważnymi chorobami, o wielu negatywnych skutkach dla całego organizmu. Piękny i zdrowy uśmiech rozjaśnia twarz i dodaje atrakcyjności. Poza tym jest marzeniem każdego. Co więcej – jest w Twoim zasięgu!
Piaskowanie zębów – poznaj skuteczną metodę usunięcia przebarwień i osadów z zębów
2023-04-19
Piaskowanie to zachowawczy zabieg pielęgnacyjny, który obok innych usług stomatologicznych, przeprowadzamy w naszym gabinecie dentystycznym. Poprawia higienę jamy ustnej, a tym samym zapobiega dalszemu rozwojowi próchnicy czy innych nieprawidłowości oraz powstawaniu groźnych chorób, jak parodontoza. Zabieg ten często wykonuje się po skalingu, czyli po usunięciu kamienia nazębnego. Po piaskowaniu zębów możliwa jest fluoryzacja w celu wzmocnienia szkliwa. Piaskowanie Ostrołęka
2023-07-24

Umów się na wizytę

Wypełnij formularz lub zadzwoń. Rejestracja: 29 764 95 09,
tel. komórkowy: 604 120 565. Przesłany formularz stanowi podstawę do kontaktu z Państwem w celu potwierdzenia wizyty.