Bieńkowska Stomatolog Ostrołęka
07-410 Ostrołęka, ul. Św. Rafała Kalinowskiego 1

Piękny i zdrowy uśmiech – jak o niego zadbać?

Zęby mogą być zarówno powodem do dumy, jak i bardzo dużych kompleksów. Powinniśmy zadbać o nie, wykorzystując dostępne możliwości. Nie wystarczy tylko szczotkowanie zębów, ale konieczne są także regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Niewyleczone zęby wiążą się z poważnymi chorobami, o wielu negatywnych skutkach dla całego organizmu. Piękny i zdrowy uśmiech rozjaśnia twarz i dodaje atrakcyjności. Poza tym jest marzeniem każdego. Co więcej – jest w Twoim zasięgu!

Zachowanie zdrowego uśmiechu

Wygląd zębów i ich stan wpływa na kondycję całego organizmu – nie tylko fizyczną, ale również i psychiczną. Brak zdrowego uśmiechu odejmuje nam pewności siebie w życiu prywatnym i zawodowym. Postępujące zaniedbanie uzębienia zwyczajnie może nas oszpecić i niepotrzebnie dodać lat. Dodatkowo choroby zębów mogą powodować stany zapalne i schorzenia w całym organizmie. Wydaje się więc niemożliwe, aby zachować zdrowie bez właściwego dbania o zęby. Postaraj się, by wygląd Twojego uśmiechu był jak najbardziej atrakcyjny, a my podpowiemy Ci, jak to zrobić.

Walcz z próchnicą

Zawsze lepiej jest zrobić wszystko, by zapobiegać niż leczyć, ale wiemy, że w przypadku próchnicy nie zawsze jest to możliwe. Próchnica wywoływana jest wieloma czynnikami – w dużym uproszczeniu powodują ją brak higieny (np. oblizywanie łyżeczek, smoczków przez rodziców w przypadku małych dzieci), antybiotyki, wymioty oraz bakterie, które rozwijają się na płytce nazębnej. W przypadku, jeśli płytka nazębna nie jest minimum 2 razy dziennie usuwana przy dokładnym myciu zębów, może stać się przyczyną ubytków próchnicowych i poważnych chorób dziąseł. Jeśli nie możesz zapobiec próchnicy, to pamiętaj, że można i trzeba ją leczyć. Być może niektórych zmian w swoim uśmiechu nie jesteś w stanie zauważyć gołym okiem. Zaufaj wtedy specjalistom z dziedziny stomatologicznej, którzy w zależności od ich zaawansowania dopasują odpowiednie leczenie.

Właściwa higiena jamy ustnej

W zachowaniu zdrowego uśmiechu pomoże Ci kilka podstawowych kroków. To nie tylko codzienne, dokładne usuwanie płytki nazębnej podczas mycia zębów, stosowanie nici dentystycznej w miejscach, do których szczoteczka nie dociera (między zębami i poniżej linii dziąseł), płynu do płukania ust, ale przede wszystkim zdrowa dieta, która nie szkodzi uzębieniu. Unikaj posiłków, które zawierają cukier, czyli słodyczy, napojów gazowanych oraz skrobię, jak makaron, ryż, ziemniaki, które podczas rozkładu z cukrów prostych do kwasów niszczą szkliwo. Zadbaj o regularne wizyty u stomatologa – przynajmniej raz na pół roku, podczas których skorzystasz z zabiegów oczyszczania zębów, zapobiegniesz rozwojowi poważnych ubytków i poprawisz wygląd swojego uśmiechu.

Profesjonalna opieka dentystyczna

W każdym gabinecie stawiamy na szeroką profilaktykę i leczenie uzębienia. Nie obawiaj się skorzystać z profesjonalnych zabiegów dentystycznych, jak m.in. piaskowanie czy scaling. Dzięki nim zęby będą chronione przed próchnicą, a Ty będziesz cieszyć się ich estetycznym wyglądem i zdrowym uśmiechem o wiele dłużej!

2021-12-10

Umów się na wizytę

Wypełnij formularz lub zadzwoń. Rejestracja: 29 764 95 09,
tel. komórkowy: 604 120 565. Przesłany formularz stanowi podstawę do kontaktu z Państwem w celu potwierdzenia wizyty.