Bieńkowska Stomatolog Ostrołęka
07-410 Ostrołęka, ul. Św. Rafała Kalinowskiego 1

Wybielanie zębów Ostrołęka

Biel uśmiechu jest czymś, czego pożąda każdy z nas. Oczywiście nie dzieje się to bez powodu. Pięknie prezentujący się uśmiech jest podstawą naszej pewności siebie i pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę u innych…i u nas samych.
Przebarwienia zębów stanowią częsty problem estetyczny a zabieg wybielania zębów jest najbardziej optymalną, zachowawczą opcją.

W naszej poradni wykonujemy wybielanie nakładkowe ponieważ jest to bardzo skuteczna i mało agresywna a także najmniej bolesna metoda wybielania.

Czym jest wybielanie zębów?

Jest to proces, podczas którego rozjaśniane jest szkliwo i zębina. System wykorzystuje łagodne roztwory aplikowane do zrobionych specjalnie dla Ciebie i zakładanych na zęby nakładek.

Mechanizm wybielania polega na rozpadzie nadtlenku wodoru oraz penetracji tlenu
do szkliwa i do wewnątrz przebarwionej zębiny a następnie utlenianiu przebarwień. Utlenienie barwników obecnych w zębinie powoduje zmianę zabarwienia na jaśniejszą. Zabiegi wybielania przeprowadzone pod kontrolą lekarza nie powodują osłabienia struktury tkanek twardych zębów.

Co powoduje przebarwienia zębów?

Przyczyn jest wiele. Najczęstsze to: zmiany powodowane wiekiem, spożywanie barwiących
substancji (kawa, herbata, cola, tytoń), urazy, degeneracja nerwów oraz zmiany pochodzenia
genetycznego. Zażywanie tetracyklin lub nadmiernej ilości fluoru podczas kształtowania się uzębienia mogą także spowodować trwałe przebarwienia.

Kto może poddać się zabiegowi wybielania?

Zdecydowana większość ludzi może korzystać z wybielania zębów, jednakże istnieją przypadki, u których leczenie nie daje wystarczających efektów. Stomatolog jest w stanie wybrać odpowiednich pacjentów poprzez dokładne badanie jamy ustnej i rozpoznanie koloru. Czas usuwania ciemniejszych plam, na przykład tych spowodowanych antybiotykami, może być
dłuższy, niż pozostałych zębów. Stopień uzyskania bieli będzie się różnił w zależności od pacjenta, struktury jego zębów oraz czasu stosowania preparatu.

Zabieg wybielania zębów jest przeciwwskazany u:

  • kobiet ciężarnych i karmiących
  • osób uczulonych na jakikolwiek składnik preparatu wybielającego np. nadtlenek wodoru
  • chorych na epilepsje lub chorobę Parkinsona
  • osób z intensywną nadwrażliwością zębów (po zabiegu wybielenia może wystąpić znaczne nasilenie objawów)
  • młodzieży do 16 roku życia (rozwój zębów nie jest jeszcze wtedy całkowicie zakończony)
  • osób posiadające zęby objęte próchnicą lub nieszczelne wypełnienia
  • osób z chorobami dziąseł i przyzębia

Czy ten zabieg jest bezpieczny?

Tak! Badania kliniczne dowodzą, że wybielanie zębów przy użyciu nadtlenku wodoru lub
nadtlenku karbamidu jest bezpieczne dla zębów i dziąseł, jeżeli tylko jest prowadzone pod kontrolą stomatologa. Przez wielu lekarzy wybielanie postrzegane jest jako najbardziej bezpieczny kosmetyczny zabieg dentystyczny dostępny w dzisiejszych czasach.

Jak działa preparat?

Żel wybielający jest nakładany do cienkiej, plastikowej nakładki, którą umieszcza się na zębach.
Podczas rozkładu aktywnego składnika żelu tlen jest wchłaniany w szkliwo i zębinę, wybielając plamy.
Struktura zębów nie ulega zmianie, jedynie ich kolor staje się jaśniejszy.

Czy są jakieś skutki uboczne?

Podczas przeprowadzania kuracji u części pacjentów może pojawić się nadwrażliwość. Nie jest jednak oznaką tego, że z zębami dzieje się coś złego, a jedynie naturalną reakcją zębów na ich penetrację przez preparat wybielający. Nadwrażliwość znika w ciągu 1-3 dni od momentu przerwania lub zakończenia kuracji. Leczenie nie powinno być zalecane kobietom karmiącym i w okresie ciąży, gdyż nie były prowadzone badania co do ewentualnych ubocznych działań preparatu na rozwijający się organizm.

Jak długo stosować preparat?

Efekty są widoczne już po 2-3 dniach, jednak maksymalne rezultaty są osiągane, gdy proces wybielania trwa od 10 do 14 dni.

Jak długo utrzymują się rezultaty?

Zęby zawsze będą bielsze niż były. Przeważnie kolor osiągnięty po zakończeniu kuracji utrzymuje się od 8 do 16 miesięcy. Jeśli występuje jednak indywidualna tendencja do szybszego pogarszania się koloru, może zaistnieć potrzeba przeprowadzenia kuracji przypominającej.

Kuracja ta nie powinna być jednak przeprowadzana częściej, niż raz czy dwa razy w roku, i nie dłużej niż przez 1-2 dni.

Codzienne picie kawy, herbaty, napojów kolorowych oraz spożywanie barwiącej żywności powoduje zmianę koloru twoich zębów. Aktywne składniki wybielające zawarte w naszych preparatach - nadtlenek wodoru i nadtlenek karbamidu - bezpiecznie i skutecznie wybielają nawet najbardziej uporczywe przebarwienia.

2023-07-25

Umów się na wizytę

Wypełnij formularz lub zadzwoń. Rejestracja: 29 764 95 09,
tel. komórkowy: 604 120 565. Przesłany formularz stanowi podstawę do kontaktu z Państwem w celu potwierdzenia wizyty.